Dziś wieczorem, albo nigdy

Spektakl Duetu Mutsumi i Neiro

Trzy lata temu spędzaliśmy letnie noce w prefekturze Nara, w Studiu Butoh należącego do Seiji Tanaka. Z Jego pomocą stworzyliśmy niniejsze przedstawienie.

Pobraliśmy się niedługo potem.
Od tego momentu życie samo w sobie stało się tańcem.
Na początku kolejnego roku, wystawiliśmy nasze przedstawienie w Tokio.
To było nasze wesele, przysięga naszego Duetu.


Teraz, chcemy, żeby nasz taniec stał się pełniejszy w porównaniu z poprzednim występem.
Chcemy, żeby taniec wiecznego małżeństwa zaistniał w parze z „Kwiatem” Chagalla.
MUTSUMI
Tancerka Butoh. Urodzona w prefekturze Ehime w Japonii. Rozpoczęła naukę baletu klasycznego w wieku trzech lat. We wczesnych latach liceum trenowała gimnastykę artystyczną, w której osiągała spore sukcesy biorąc udział w wielu zawodach, między innymi w ogólnopaństwowych konkursach gimnastycznych oraz w japońskim festiwalu sportów narodowych tj. National Sports Festival of Japan. Jednak w czasie studiów wyższych w Tokyo Women's College of Physical Education Mutsumi doznała poważnej kontuzji, z powodu której musiała porzucić taniec. Dziesięć lat później Mutsumi zetknęła się ze sztuką Kazuo i Yoshito Ohno, która poruszyła ją tak głęboko, że postanowiła powrócić do tańca. W 2009 roku przyjechała do Tokio, aby uczyć się pod okiem Yoshito Ohno w Kazuo Ohno Dance Studio, gdzie poznała swojego partnera Neiro. Obecnie Mutsumi bierze udział w warsztatach prowadzowanych przez Mitsuyo Uesugi pod nazwą „Kayoukai”.
NEIRO
Urodzony w prefekturze Kanagawa. Uczył się 'organicznej sztuki mimu' pod okiem japońskiego artysty mima, Jidai, a następnie taniec butoh w studiu Yoshito Ohno. W 2010 roku Neiro przybył do Warszawy, aby studiować sztukę mimu w studium Stefana Niedziałkowskiego pod okiem Mistrza. W Studium Stefana Neidziałkowskiego Neiro brał udział w kilku przedstawieniach, w których odgrywał różnorakie role, w tym główną rolę w przedstawieniu „Tożsamość/Identity” (Teatr IMKA, 2012). Tuż przed powrotem do Japonii w czerwcu 2012, Neiro wystawił własne przedstawienie pantomimiczne na Scenie Lubelskiej 30/32 pod tytułem „Cisza kwiatów/花静”. W sierpniu 2012 roku razem z Jidai, Neiro założył w Tokio Stowarzyszenie 'Japan Art Mime Society' przy teatrze Theater X. W grudniu 2014 roku Neiro postanowił opuścić Stowarzyszenie, aby skoncentrować się na działalności w Duecie z Mutsumi.

Strona www Duetu: http://www.mutsumineiro.com/